PREMIUM MEMBER - 5E (PRET NOU) ×
PARTENERIAT MIXHOST.RO ×
Jump to content

TS.WESTCSTRIKE.RO

Join OUR TeamSpeak

Welcome to WESTCSTRIKE



Propunere Premii MOD


Recommended Posts

Salut propun sa facem un concurs prin care cei ce participa la un anumit mod si trec cu brio nefiind ucisi sa fie premiati ! asa ne-am scuti si pe noi de slap-uri si freeze si ar juca si lumea cum trebuie @ premiile constand intre 500-1000 ammo packs ! acum cum decidem toti, premiile inca nu sunt batute in cuie de aceea astept pareri, ma pot ocupa personal de acest lucru daca e deoarece am cel mai mult timp liber ! O zi Buna !

Link to comment
Share on other sites

1. Nu se v-a tine cont de chestia asta, pentru ca pe forum intra doar adminii, si cativa playeri.Deci nu toti vor ataca cum spui pentru ca nu toti vor stii despre asta

2. Posibil ca sa nu fie nimeni pe server(admini)cand se ia un mod, si atunci nu s-ar mai oferii asa zisul "prize".

3. Daca nu sunteti atenti, cine a fost ultimul, ar putea spune x si y "eu am fost" sau eu sau eu, si asa apar certurile si scandalurile intre ei..

N-are sens 

:contra:

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cat de captivanta e toata treaba, adica premiul nu o sa faca pe nimeni interesat de chestia asta, ammo face toata lumea.

Continua sa lucrezi la idee, baza e buna, dar mai trebuie putin lucrat.

 

 

NEUTRU

Link to comment
Share on other sites

Deci asta e mai mult o propunere la nivelul fiecarui admin pentru a incuraja playeri sa atace la mod sniper/suvival sau alt mod  prin anut pe sv  cu exemplu:"Who kill sniper have 500 ammo" , deci nu toti admini  vor sau nu au cu ce  sa o aplice ( lipsa ammo ) plus ca nu toti playeri sunt interesati de cateva ammo ( o sa mai fie cate unul-doi sau mai multi care nu ataca ).

Ideia nu-i rea dar mai trebiue lucrata pana a ajunge la ceva mai concret si benefic serverului.:) 
 

Link to comment
Share on other sites

Această propunere ar merge dacă serverul ar alege și ar da premiile, e o propunere foarte bună, dar este putina bătaie de cap

Link to comment
Share on other sites

1. Ammo-urile se fac cel mai rapid, asa ca jucatorii nu ar fii prea interesati de asta.

2. Daca s-ar face un concurs ca acesta, cu siguranta se va face la anumite momente din zi, si un admin sau mai multi pot fii responsabilii pentru a intra la o anumita ora ca sa se ocupe de el.

3. Daca premiul ar fii de exemplu 200 de points, sunt sigura ca ar fii mult mai interresant si jucatorii ar vrea sa participe.

Se poate lucra la aceasta propunere, si cu siguranta se pot stabilitii cei care sa fie responsabili de el, insa treaba cu ammo pack ca premiu nu este asa de tentanta.

Link to comment
Share on other sites

Suna interesant, @MrTeemo @ WCSpoate pune selfish reward ca la tag mode sau cannibal, cine omoară nemesisul/assasinu/sniperul/surv etc sa ia 100 200 300 puncte, cu mesaj in chat pt toată lumea la început de runda (gen se anunță modul și să apara in chat [ZM] Reward: the player who kills the *insert mode here* wins X amount of points

Și la final, că se termina runda, daca respectivul a fost ucis.. [ZM] Reward: Player X killed the *mode here* and won Y points sau daca nu au omorât, un alt mesaj, astfel va afla lumea

Daca e să facă adminii asta e o muncă in plus, multi n-o vor face plus că nu sunt admini mereu după cum spunea cineva mai sus.

Poate așa vor fi stimulati oamenii să atace și nu doar sa se ascundă.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, demySek @ WCS said:

Suna interesant, @MrTeemo @ WCSpoate pune selfish reward ca la tag mode sau cannibal, cine omoară nemesisul/assasinu/sniperul/surv etc sa ia 100 200 300 puncte, cu mesaj in chat pt toată lumea la început de runda (gen se anunță modul și să apara in chat [ZM] Reward: the player who kills the *insert mode here* wins X amount of points

Și la final, că se termina runda, daca respectivul a fost ucis.. [ZM] Reward: Player X killed the *mode here* and won Y points sau daca nu au omorât, un alt mesaj, astfel va afla lumea

Daca e să facă adminii asta e o muncă in plus, multi n-o vor face plus că nu sunt admini mereu după cum spunea cineva mai sus.

Poate așa vor fi stimulati oamenii să atace și nu doar sa se ascundă.

Hmmm treaba asta imi place cum suna!!! o sa notez si la urmatorul update va fi implementata!!! 

Pana una alta astept idei de moduri/clase zm pentru un viitor update!!!

:tc:

Link to comment
Share on other sites

  • Faby locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

WESTCSTRIKE

Designed by JoiNET ( HaLoGeK )
WESTCSTRIKE ROMÂNIA © 2018-2023
×
  • Create New...
Statistica МС

Avem 2 servere principale de pe care sunt trimise articole unice către serverele dumneavoastră. Majoritatea jucătorilor noștri joacă pe cel mai recent GSClient, o mică parte pe vechea versiune 4554..

Master #1 - MasterServer (GSClient)
Master #2 - MasterServer